banayeni
Tüm Kategoriler
Giriş Yap

Telefonun ne kadar eder?

Cebinde kaç para var, şimdi öğren!

Telefonunun sıfır ve 2. el fiyatlarını gör.
İstersen kurumsal alıcıdan teklif al.
Teklifi beğenirsen git-gel olmadan hemen sat.
Telefonunun markası
Paran Güvende
Sen ürünü görüp tamam diyene kadar
paran banayeni’de emin ellerde bekler.
Sistem nasıl işler? Paran Güvende
banayeni

Telefonum Ne Kadar Eder?

Sahip olduğun telefonun markası ve modeli ne olursa olsun, değerinde satış yapabilmen çok kolay. “Telefonun ne kadar eder?” aracını kullanarak telefonunun sıfır ve ikinci el değerlerini kolaylıkla öğrenebilirsin. Bu robot “Telefonum kaç para eder?” diye düşünenler için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Telefon değeri hesaplama aracı, cihazların durumuna en uygun fiyata ulaşmana ve güncel değeri hakkında fikir edinmene yardımcı olur. Ayrıca Robot senin için cihazın bugünkü sıfır değerinin yanında sıfır ayarında, yenilenmiş, iyi durumda ve iş görür durumlarına ait fiyat aralıklarını da gösterir. Cep telefonunun markasına ve modeline göre ürünün durumuna etki eden diğer faktörleri grafikler halinde görüntüleyebilmen de bu araç ile mümkündür. Aynı zamanda sahip olduğun telefonun durumuna göre farklı ikinci el fiyat oranlarını da telefon değeri hesaplama robotunu kullanarak görüntüleyebilirsin.

Telefon Değeri Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Cep telefonunun değerini merak edenler için en doğru sonuca ulaşmayı sağlayan “Telefonun ne kadar eder?” aracına cihaz bilgilerini girmek yeterlidir. Telefonunun markasını, serisini, sahip olduğu bellek kapasitesini seçtikten sonra ekranın sağ tarafında modeller ve renk seçenekleri çıkar. Bunların arasından telefonunun sahip olduğu model ve renk seçeneği ile eşleşen ürüne tıkladığında “Seç ve devam et” butonu çıkar. Bu butonu kullanarak telefonuna dair bilgi ve istatistikleri görüntüleyebilirsin. Cep telefonuna ait güncel sıfır fiyatı ve benzer telefonların sıfır fiyatlarını sayfanın üstünde bulman mümkün. Telefonunun markasına özel Banayeni istatistikleri de sayfanın devamında yer alır.

Telefonun; yenilenmiş, sıfır ayarında, iyi durumda gibi farklı cihaz durumlarından hangisine sahip ise ona uygun fark oranına ulaşabilirsin. Sıfır ve ikinci el arasındaki farkı kıyaslamak için güncel sıfır fiyatlarına da aynı sayfa üzerinden ulaşman mümkün. Bunlarla da sınırlı kalmayıp kullanım yaşına göre değer kaybı grafikleri de her marka için ayrı ayrı görüntülenir. 2. el telefon değeri hesaplama işleminde cihaza dair hangi parçaların daha etkili olduğu bilgisi de bulunur. Böylece cihazınıza ait parçaların kullanılabilir olması ikinci el satış fiyatını artırabilir. Telefonun kaç para eder, öğrendikten sonra dilersen sayfa sonunda yer alan “Seç ve devam et” butonuna tıklayarak cihazın için satış işlemine geçebilirsin.

Telefon Değeri Hesaplama Aracını Neden Kullanmalısın?

Telefonumun değeri robotu, sahip olduğun cihazı güncel değeri ile uyumlu bir fiyattan satman için geliştirilmiştir. “Telefonum kaç lira eder?” diye düşünüyor, ancak cihazının ederi hakkında doğru bilgiye ulaşmakta zorlanıyorsan, bu robotu kullanarak sahip olduğun cihazın sıfır ve ikinci el fiyatları hakkında en doğru bilgiye ulaşabilirsin. Cihazına dair güncel fiyat bilgisine ulaşmak için kısa bir telefon değeri sorgulama işlemi yapman yeterlidir. Telefonumun değeri robotu; farklı markalara ait cihazların sıfır, yenilenmiş, sıfır ayarında, iyi ve iş görür durumda olan seçenekleri için farklı oranlar sunar. Bu oranlar, cihazların Banayeni’de sıfırına göre hangi oranda fark ile alınıp satılacağını gösterir. Telefonunun güncel değeri hakkında doğru bilgiye ulaşmak ve durumuna uygun, doğru fiyat aralığını tespit etmek için “Telefonun ne kadar eder?” aracını kullanabilirsin. Cihaz hakkında girilen veriler sonucu elde edilen bilgiler, sıfır fiyatlarda e-ticaretin bilirkişisi Akakçe güvencesi ile kullanıcılara ulaşır.


Telefonun değerini öğrenmek için kullanabileceğin bu robotun sağladığı avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Cihazın markası, modeli, yaşı, durumu ve diğer faktörlere bağlı olarak en doğru fiyat bilgisini pratik bir şekilde kullanıcıya ulaştırır.
  • Benzer cihazların satış verilerini analiz eder ve elde ettiği bu veriler ile bir piyasa değeri belirler. Böylece telefonun için doğru bir fiyat aralığı sunar.
  • Bu robot, telefonunu benzer diğer cihazlar ile kıyaslama olanağı sunar. Böylece ürünün değeri hakkında daha kapsamlı ve net bilgi edinebilirsin.
  • Telefonun fiyatı üzerinde etkili olan yaş ve parça bilgileri gibi pek çok detaya ulaşmak mümkün olur.
  • İkinci el telefon fiyat belirleme robotunu kullanarak farklı kaynaklar üzerinden uzun süren araştırmalara gerek kalmadan aradığın bilgiye ulaşabilirsin. Böylece hem bilgiye kolay bir şekilde erişebilir hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsin.

Telefonların Sıfırına Kıyasla İkinci El Fiyatlarında İndirim Aralıkları Nelerdir?

“Telefonumun 2. el değeri nedir?” diye düşünenler için ideal bir araç olan telefon değeri hesaplama robotu; ikinci el fiyatı merak edilen cep telefonuna ait marka bilgisini girerek güncel oranların öğrenilmesini sağlar. Banayeni istatistiklerine göre her markaya ait farklı cep telefonlarının sıfırına kıyasla ikinci el alım satım oranları farklı olabilir. Bu oranlar aynı zamanda yenilenmiş, sıfır ayarında, iyi durumda ve iş görür olarak farklı cihaz durumlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin; bir markaya ait cep telefonunun yenilenmiş cihaz alım satım oranı sıfırına göre %32 iken diğer markaya ait aynı durumdaki cihaz için bu fark %17 olabilmektedir. Bu oranlar, cihazların durumuna göre artar ya da azalır.

Yenilenmiş cihazlar, sertifikalı ve garantili olmaları sebebiyle sıfır ürünlere en yakın kalitededir. Bu durumdaki cihazlar %15 ile %35 arasında farklarla alınıp satılabilir. Sıfır ayarında olan telefonlar az kullanılmış ve batarya kapasitesi çok yüksek olan ürünlerdir. Bunlar, %10-30 bandında farklara sahip olabilmektedir. İyi durumda olan cihazlar da fonksiyonel olarak sorunsuz ve batarya kapasitesi yüksek ürünler olarak değerlendirildiği için %40-55 aralığında bir fark ile alım satım yapılabilir. İş görür durumdaki telefonlar ise genel fonksiyonları bakımından çalışır vaziyette olan ve şarj kapasitesi bakımından da kullanılabilir düzeydeki ürünleri ifade eder. İş görür durumda olarak satışa sunulan telefonlara ait kimi markalarda %34’ten başlayarak %60’a varan oranlarda fark ile alım satım yapabilirsin. Ürünlerin durumları olası cihaz ömrü üzerinde etkili olabildiği için buna uygun oranlarda fark ile alım satım işlemi tercih edilir. Her markanın oranları farklı olduğundan en doğru bilgiye “Telefonun ne kadar eder?” aracı üzerinden cihaz bilgilerini girerek ulaşabilirsin.

Telefonumu Satarken İkinci El Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İkinci el telefon fiyat belirleme noktasında dikkat edilen bazı unsurlar bulunur. “Telefonumu satsam ne kadar eder?” diye düşünenler için bu unsurların başında ürünlerin marka ve modeli gelir. Cep telefonlarında marka ve model, fiyatları belirlemede önemli bir rol oynar. Çok talep gören markalara ait olan telefonların fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Aynı markanın farklı modelleri arasında da sahip oldukları özelliklere göre fiyat farkları meydana gelebilir. Bir diğer önemli unsur cihazın durumudur. Telefonun değeri; o ürünün yaşı, yıpranma payı, fonksiyonlarının durumu, bataryası gibi çeşitli kriterlere göre belirlenir. Batarya kapasitesi %79 ve altında olan ikinci el telefonlar, diğer fonksiyonlar çalışır durumda ise iş görür durumda satışa sunulur.

%80 ve üzerinde batarya şarj kapasitesi bulunan cep telefonları, fonksiyonları kusursuz çalışıyor olması halinde iyi durumda olarak satışa sunulurken şarj kapasitesi %90 ve üzeri olan, az kullanılmış cihazlar ise sıfır ayarında satışa çıkar. Cep telefonları, yenileme merkezleri tarafından çeşitli parçaları değiştirilmiş ise, yenilenmiş ürün olarak kullanıcılara sunulur. Yenilenmiş ürünler, sıfır parçalar ile yenilenerek neredeyse sıfır ürünle benzer performansa sahip olur. Bu sebeple, yenilenmiş ürünler sıfır fiyatlara yakın etiketlere sahip olabilir. Bu ürünler aynı zamanda 12 ay garanti kapsamındadır. Sıfır ayarında ve iyi durumda olan cihazlar ise temiz kullanılan ve fonksiyonlarında sorun bulunmayan seçeneklere sahip olduğu için özelliklerine uygun fiyatlar ile satışa çıkarılır.

İş görür durumdaki ürünler ise, yıpranma payı yüksek olmasına rağmen temel fonksiyonları kullanılabilir durumda olan, kozmetiğinde de sorun bulunmayan ürünlerdir. Bu durumdaki cihazlar diğerlerinden daha uygun fiyatlara sahiptir. Cihazların yaşı, ikinci el fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer unsurdur. Güncel modeller daha yüksek fiyatlar ile satılabilir iken daha eski modellerin fiyatları uygun olabilmektedir. Bunun yanında depolama kapasitesi kamera özellikleri, işlemci hızı gibi teknik detaylar da ikinci el fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alır. İkinci el cihazlarda şarj cihazı, kulaklık gibi aksesuarlar kutu içerisinde yer almayabilir. Bu sebeple, aksesuarları ile birlikte satılan ikinci el telefonlar daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedir.