banayeni
Tüm Kategoriler
Giriş Yap

Tablet 

Tablet, günümüzde bilgisayar ve telefon yerine kullanılabilen oldukça işlevsel, kullanışlı tasarımlardan oluşur. Evde, ofiste, dış mekanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz tablet modelleri, tasarım özellikleri sebebiyle portatif bir yapıdadır. İster çantanızda taşıyabileceğiniz ister masanızda bir bilgisayar gibi farklı aksesuarlar ile kullanabileceğiniz tablet pc modelleri sayesinde dijital işlerinizi anında halledebilirsiniz. Hem eğitimde çocukların kullanabileceği hem yetişkinlerin değerlendirebileceği tablet tasarımları mevcuttur. EBA uyumlu tabletler sayesinde çocuklar derslerini gittikleri her ortamda çalışabilirken siz de işlerinizi pratik bir şekilde halledebilirsiniz. Sunduğu geniş hafıza seçenekleri sayesinde tüm belge ve dijital verileriniz daima yanınızda olur. Siz de uygun tablet bilgisayar fiyatları üzerinden en iyi seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Her İhtiyaca Hitap Eden Tablet Özellikleri

Birbirinden işlevsel özellikleri ile kaliteli tablet modelleri pek çok kullanıcının ilgi odağı olmuştur. Oldukça gelişmiş tasarımı ve özellikleri, bir bilgisayarda yapabileceğiniz neredeyse her şeyi bu cihazlarla da yapabilmenize olanak tanır. Wi-Fi bağlantısı yoluyla rahatlıkla internete girebilir, tüm online işlemlerinizi tablet yoluyla halledebilirsiniz. Modellerin birçoğunda arttırılabilir hafıza özelliği bulunur. Hafıza kartı takarak kullanabileceğiniz tablet tasarımlarını 1 TB daha artırmanız mümkündür. Bazı ürünler SIM kart girişine de sahiptir. Bu modeller yoluyla tabletinizi bir telefon gibi kullanmanız mümkün olur. İster arama yapabilir ister SMS ya da farklı mesaj uygulamaları ile sevdiklerinizle iletişimde olabilirsiniz. Tablet cihazlarını e-kitap okuyucu olarak da değerlendirebilirsiniz. Bazı modeller e-kitap okuyucu olarak özel tasarlanır. Sahip olduğu ekran, depolama alanı gibi özellikler okuyuculara uygun olacak şekildedir. Ancak dilerseniz en güzel tablet tasarımlarını aynı zamanda e-kitap okuyucu olarak da değerlendirmeniz mümkündür.

Teknik detayları bakımından gelişmiş tablet modellerinde dilediğiniz oyunları oynayabilirsiniz. 3G, 5G gibi çekim gücü yüksek bağlantı seçeneklerini de bulabileceğiniz tablet modellerini hem bir telefon hem de bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. GPS özelliğini de bulabileceğiniz bu cihazları, aynı zamanda bir navigasyon olarak değerlendirmeniz, istediğiniz yere kolayca ulaşımı sağlamanız açısından önemlidir. Tablet alternatiflerinin 8 GB’dan 2 TB’a kadar farklı pek çok dahili hafıza seçeneği bulunur. Tablet bilgisayar gibi kullanılacaksa işlemci çekirdek sayısını da dikkatli bir şekilde seçmek gerekir. 3, 4, 6, 8 çekirdekli işlemci yapısına sahip cihazlar ile siz de hızlı ve verimli çalışmanın tadını çıkarabilirsiniz. Tablet modelleri arasından seçim yaparken işletim sistemine de dikkat edilmedilir. Android, iOS, Windows işletim sistemlerine sahip olan tablet modelleri arasından seçiminizi yaparak kullanıma hemen başlayabilirsiniz.

Göz Alıcı Detaylara Sahip Tablet Tasarımları

Tabletler, gerek ekran gerek kasa tasarımları ile çok sayıda alternatif oluşturur. Siyah, beyaz gibi klasik renkler dışında kırmızı, sarı, pembe, mor, kahverengi, mavi, gri gibi oldukça geniş bir aralıkta renk tercihi yapılabilir. Ancak tasarım seçenekleri sadece renkler ile sınırlı değildir. Bu seçenekler, sunduğu kamera sayılarıyla da öne çıkar. Kimi modelde yalnızca ön kamera bulunurken kimi modellerde hem ön hem arka kameraya rastlamanız mümkündür. Ön kameraya sahip olan tablet tasarımları sayesinde online görüşmelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, selfie çekimleri yapabilirsiniz. Farklı arka kamera seçenekleri sayesinde harika fotoğraflar ortaya koyabilirsiniz. 

Parmak izi okuyucu özelliğine sahip olan tabletler, cihazınıza güvenli bir şekilde erişebilmeniz için idealdir. Sizin dışınızda kimsenin bilgilerinize erişemeyeceği bu özellik sayesinde tüm verileriniz güvende olur. Tasarımına göre farklı noktalarda konumlanabilen parmak izi okuyucu sayesinde cihazınızı kişiselleştirmeniz oldukça kolaydır. Tablet modellerini dilerseniz klavye, mouse kullanarak da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde değerlendireceğiniz tabletler bir bilgisayardan farksız hale gelir. Böylece daha az yer kaplayan, hafif bir tasarım elde etmiş olursunuz. Farklı ekran boyutlarına sahip olan tablet tasarımları, 7 ile 13,3 inç aralığında çok sayıda seçenek sunar. Cihazın kullanım amacına göre ihtiyacınız olan ekran boyutunu da seçmeniz daha verimli bir kullanım sağlar. Tablet modellerini Type-C girişini kullanarak tablet ve bilgisayar aksesuarları ile kolayca şarj edebilirsiniz. Bu gelişmiş tasarımlara sahip ucuz tabletler ile siz de fiyat ve performans noktasında avantaj sağlayabilirsiniz.

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sundukları çok sayıda özellik ve tasarım sebebiyle tablet çeşitleri, satın alma aşamasında kararsızlığa sebep olabilmektedir. Bu yüzden, seçim yaparken hangi özelliklere ihtiyaç duyduğunuza dikkat etmenizde fayda vardır. Teknik donanım detayları ve diğer özellikleri bakımından sunduğu seçenekler, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilir niteliktedir. Örneğin; işletim sistemi özellikleri bakımından neyi tercih edeceğinize karar verdikten sonra satın alma süreciniz çok daha zahmetsiz olur. Artık yalnızca tek bir aktivitedense bir bilgisayar gibi pek çok işlemin yapıldığı cihazlar mevcuttur. Rahatlıkla güncelleme alabilmeli ve tüm uygulamalarınızı cihaz bünyesinde güncel versiyonu ile kullanabilmelisiniz. Tabletin sahip olacağı teknik detayları belirlemeden önce işletim sisteminin size sunduğu avantajları da bilmeniz gerekir. 

Android işletim sistemi çok sayıda ücretsiz uygulama ve güncelleme sunar. iOS ise sadece tablete özel uyarlamalara sahiptir. Bu yüzden iOS işletim sisteminde tablete özel uygulamaları tam uyumlu bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Windows işletim sistemi ise masaüstü versiyonu ile çok benzer olduğundan Windows kullanıcılarının yabancılık çekmeyeceği bir arayüz ile gelir. Tablet kullanımında ekran boyutu da oldukça önemli bir detaydır. Tableti ne için kullanacağınıza göre ekran boyutu tercihi yapmanız, kullanım sırasında kolaylık sağlar. Örneğin; çalışmak için kullanacaksanız ve uzun süre ekrana maruz kalacaksınız küçük ekranlar bir süre sonra gözünüzü yorabilir. Bu sebeple çalışma amaçlı kullanımlarda daha büyük ekranlı tablet tercih edebilirsiniz.

Tablet tasarımında boyut ve ağırlık da önemlidir. Cihazı sürekli yanınızda taşımayı planlıyorsanız ince ve hafif ürünler ideal olur. Böylece çantanızda kolaylıkla bulundurabilir, gittiğiniz her yere rahatça götürebilirsiniz. Grafik, çizim gibi teknik sebeplerle tablet kullanacaksanız, ekran teknolojisine önem verebilirsiniz. Medya ile ilgileniyor, fotoğraf ve video çekiyorsanız ekran teknolojisi yine önem verilecek bir detaydır. AMOLED, Süper AMOLED, OLED, LCD gibi farklı teknolojilere sahip ekranları ile öne çıkan modeller arasından kendi kullanım standardınıza uygun olan tercihi yapabilirsiniz. AMOLED ve Süper AMOLED ekranlar diğer teknolojilere göre daha parlak bir ekran yapısına sahiptir. Ancak ekran teknolojisi tercih edilirken batarya kullanımı da dikkate alınmalıdır. LED ve LCD ekranlar, yeni teknolojileriyle eskisine göre daha iyi görüntü sunabilirken güç tasarrufu da sağlayabilir.

Uzun süreli kullanıma gereksinim duyanlar için batarya ömrü de çok önemlidir. Tamamen şarj edildikten sonra uzun süre kullanabilmeniz için geniş pil kapasitesine sahip olan en iyi tablet modellerini tercih edebilirsiniz. Tablet seçiminde depolama alanı da oldukça kritik bir detaydır. Eğer geniş bir dahili depolama alanına ihtiyacınız varsa 512 GB’tan 2 TB’a kadar geniş bir depolama alanına sahip olabilirsiniz. Standart kullanıcılar için ise daha düşük depolama seçenekleri bulunur. Performans da dikkat edilecek bir özelliktir. Güçlü bir performans için RAM kapasitesinin yüksek olması gerekir. Yoğun kullanımlarda donma ve kasma sorunlarını yaşamamanız için yüksek RAM’e sahip ürünleri tercih etmeniz uzun vadede yararlı olur. Ancak daha standart bir kullanım için fiyat performans tablet seçeneklerine yönelebilirsiniz. Bu seçenekler çok güçlü bir RAM kapasitesi sunmasa da standart kullanıcılar için ideal bir seviyededir. En iyi donanım ve tasarım özelliklerine sahip tablet fiyatları en ucuz seçenekleri ile kullanıcıların daima yanındadır.

Tablet Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Tablet kullanımı pek çok açıdan farklı cihazlara göre avantaj sağlayabilir. Kullanım amacına bağlı olarak değişiklik gösterse de artık hem yetişkinler hem öğrenciler tarafından sıklıkla talep görür. Bu da, tablet kullanmanın farklı avantajlar sağlayabildiğini gösterir. Tablet kullanmanın avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Tablet, tasarımı gereği taşınması çok daha kolay bir cihazdır. Küçük boyutlarda ve hafif oluşu sebebiyle tercih edilebilir.

  • Tabletler dokunmatik olarak tek başına kullanılabildiği gibi klavye mouse seti gibi aksesuarlar ile bir bilgisayar gibi de değerlendirilebilir. 

  • Öğrenciler için de ideal alternatiflerdir. Küçük ve işlevsel olmaları sebebiyle öğrenciler tarafından kolaylıkla taşınabilir. EBA uyumlu tabletler ile öğrenciler ders kaynaklarına kolayca ulaşabilir.

  • SIM kart destekleyen, kameralı olanlar hem bir telefon hem de bilgisayar olarak oldukça işlevsel bir kullanım sunar.

  • Farklı tablet markası ve modelleri ile her ihtiyaca cevap verebilen seçeneklere sahiptir.

Tablet Fiyatları

Tabletler, çok sayıda çeşide sahip olan modelleri sebebiyle farklı fiyat aralıklarında konumlanırlar. Tablet fiyatları; ürünün tasarımı, teknik detayları, özellikleri ve markaların satış politikaları doğrultusunda belirlenir. Farklı işletim sistemleri, RAM seçenekleri, boyut ve renkleri, dahili hafıza kapasitesi, ekran teknolojisi ve işletim sistemi versiyonu gibi detayları tabletin performansı üzerinde etkilidir. Tüm bu detaylar arasından hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu tespit ederek sizin için en uygun tablet fiyatları ve modellerine ulaşabilirsiniz. Yine kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren büyük, küçük tablet fiyatları da farklı aralıklarda yer alır. Büyük tasarımlar, sunduğu teknik detaylarla birlikte fiyat noktasında daha üst segmentte konumlanabilir. Ancak indirimli tablet fiyatları ve modellerini takip ederek iyi özelliklere uygun koşullarla ulaşabilirsiniz. Sıfır tabletler arasından siz de en iyi tasarımlara avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.