banayeni
Tüm Kategoriler
Giriş Yap

Akıllı Saat 

Akıllı saat; sunduğu farklı özellikleri, gelişmiş tasarım detayları ile kullanıcıya klasik saatlerden daha fazlasını vadeder. Bir telefondan beklediğiniz pek çok özelliği sunan bu akıllı ürünler sayesinde tüm teknolojik donanım, küçük tasarımıyla bileğinizde yerini alır. Telefona bağlanan saatler olarak da bilinen akıllı saat modelleri oldukça kapsamlı özellikleriyle öne çıkar. Nabız ve tansiyon takibi, telefon görüşmesi, çağrı ve mesaj bildirimleri, adımsayar, ateş ölçer, sanal asistan gibi farklı özelliklere ulaşabileceğiniz akıllı modeller ile günlük hayatınızı çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Farklı ekran boyutuna ve teknolojilerine sahip olanlar arasından size en uygun seçeneğe ulaşmanız oldukça kolaydır. Bu alternatifler arasından sizin için en iyi akıllı saat seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Akıllı Saat Özellikleri

Akıllı saat seçeneklerinin her birinde farklı çekim mesafeleri bulunabilmektedir. Ayrıca RAM, piksel yoğunluğu, kordon materyali gibi birbirinden farklı özelliklere rastlayabilirsiniz. 2 GB’a kadar RAM kapasitesiyle gelen alternatifler ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ekrana önem verenler için yüksek piksel yoğunluğuna sahip modeller, göz alıcı seçeneklere sahiptir. Akıllı saatler, her geçen gün daha fazla özelliği kullanıcılarına sunar. Birçok akıllı saat telefon ile bağlantı kurabilir. Bu saatler bünyesinde GPS, Wi-Fi, NFC, adımsayar gibi özellikleri barındırmasıyla bilinir. Ekran özelliklerinden hafıza ve tasarım tercihlerine kadar geniş bir aralık sunan akıllı alternatiflerden aradığınız seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle yürüyüş sırasında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen adım sayacıyla günlük olarak atılan adım sayıları kolaylıkla takip edilebilir. 

İnternet bağlantısı kurulabilen akıllı saat çeşitleri, tarayıcıda yapmak istediklerinizi gerçekleştirme imkânı tanır. Görüşme yapabilme gibi detaylar da akıllı saat özellikleri arasındadır. Böylece telefonunuza gelen çağrıları bu tasarımlarla cevaplayabilirsiniz. Yine bunlarla mesaj oluşturup kişilerinize iletebilirsiniz. Görüntülü görüşmeler de artık hayatın bir parçasıdır. Uzakta bulunan sevdiklerinizle yapacağınız görüntülü görüşmeleri, bu özelliği destekleyen akıllı saatlerle gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunlar aynı zamanda suya dayanıklı alternatifleri de sunar. Elektronik cihazlar için önem taşıyan dayanıklılık sayesinde akıllı saat seçeneklerini uzun süre kullanabilirsiniz. Yine destekleyen akıllı saat modelleri ile dilediğiniz her yerde kulaklığınızı takıp müzik zevkini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Kablolu ya da bluetooth kulaklık seçeneklerini destekleyen bu ürünler ile yürüyüşleriniz oldukça zevkli hale gelir. En çok kullanılan akıllı saat özellikleri şunlardır:

  • Adımsayar

  • Nabız ölçer

  • Tansiyon ölçer

  • Çağrı ve mesaj bildirimleri

  • Çağrı ve mesaj cevaplama

  • Titreşimle bildirim

  • Telefonumu bul özelliği

  • Sanal asistan

Akıllı Saat ile Sağlık Bilgileriniz Kontrol Altında 

Pek çok akıllı saat çeşidinde bulabileceğiniz nabız ölçer, belirli periyotlarla nabzınızı kontrol eder. Bazı modellerin sunduğu tansiyon ölçme özelliği, tansiyonunu takip altında tutmak isteyenlere ideal bir seçenektir. Bu alternatifler ile desteklemesi halinde kalori ölçümü de yapılabilir. Herkesin ihtiyacı olan beden ve sağlık kontrolünün bir parçası olan kalorinin ölçümünü akıllı cihazlarınızla pratik bir şekilde takip edebilirsiniz. Sağlık taramalarında dikkat edilen bir unsur da EKG’dir. Bunun kontrolünü yapan akıllı saat modelleri mevcuttur. Nefes egzersizi özelliği sunan modeller de bulunur. Sağlıklı nefes alışverişi kontrolünü destekleyen bu özellik, kapsamlı modeller arasında yer alır. Kapsamlı bir akıllı saat tercihi ile kişisel sağlık taraması ve takibini rahatlıkla yapabilir, günlük rutinlerinizi belirleyebilirsiniz. Bu özelliklere sahip alternatifler arasından sizin için en ucuz akıllı saat seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Farklı Tasarım Detaylarıyla Akıllı Saat

Bu akıllı saatler tasarım bakımından da çeşitli özelliklerle kullanıcı beğenisine sunulur. Geniş renk aralığıyla kullanıcı karşısına çıkan modeller, her zevke uyum sağlar. Örneğin; pembe, siyah, beyaz akıllı saat seçenekleri, sıklıkla karşılaşılan renklerdir. Ancak seçenekler bunlarla sınırlı değildir. Daha canlı tasarımları tercih edenler için mavi, kırmızı, mor akıllı saat ürünleri harika görselleri ile kullanıcıların gözlerini kamaştırır. Akıllı saatler şekil bakımından da birbirinden ayrılır. Tasarımlar yuvarlak, kare akıllı saat çeşitleri de bulunur. Daha yumuşak hatları tercih edenler için yuvarlak tasarımlar mevcuttur. Sert, keskin hatları tercih edenler ise kare olanlara yönelerek tarzını tamamlayabilir. Metal, çelik kordonlu akıllı saat gibi materyal çeşidi sunan ürünler arasından kendinizi en rahat hissedeceğiniz alternatife yönelebilirsiniz. 

Dijital akıllı saat seçeneklerinin ekranları da birbirinden farklıdır. Kullanıcılar zevklerine göre klasik ekranı tercih edebilir. Ancak dijital ekran görünümünü tercih eden kullanıcılar buna uygun seçeneklere yönelebilir. Yine ekranda neler görüntülenmek istenirse ona uygun bilgiler, ayarlar yoluyla yansıtılabilir. Akıllı saat ekranlarının boyutları da değişiklik gösterir. 0,42’den 2,02 inç seçeneğine kadar çeşitli ekran boyutlarına sahip olabilirsiniz. Cihazın özelliklerine ve harcadığı enerjiye göre çeşitli batarya kapasitelerine rastlamak da mümkündür. Akıllı saat tercihi yaparken bluetooth versiyonuna da dikkat edilmelidir. Telefonunuzla uyumlu bir versiyonu tercih ederek sorunsuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

Akıllı Saat Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı saatler çok çeşitli tasarım ve donanım özellikleriyle kullanıcı karşısına çıkar. Bu sebeple seçim yaparken bazı kriterlere dikkat etmekte fayda bulunur. Akıllı saat modelleri işletim sistemi ve bağlantı özellikleri noktasında kullandığınız cep telefonu ile uyumlu olmalıdır. İki cihaz arasında versiyon farklılıklarının oluşması halinde sık sık bağlantı sorunları yaşayabilir, veri aktarımını gerektiği gibi sağlayamayabilirsiniz. Bazı akıllı saatler sadece iOS ya da Android ile uyumludur. Bu durumda yine kullandığınız işletim sistemiyle uyumlu olup olmadığına bakarak akıllı saat satın almanız faydalı olur. Pek çok akıllı saat modelinde ihtiyaca göre çeşitli uygulamalar kullanılabilir. Eğer yoğun bir şekilde bu uygulamalardan faydalanmak istiyorsanız kullanacağınız akıllı saat modelinin uygulamaları desteklediğinden emin olmanız gerekir.

Ayrıca uygulamaları, uygulama marketleri üzerinden indirerek kullanabileceğiniz için cihazın kapasitesinin buna uygun olduğundan da emin olmanızda yarar vardır. Bu ürünlerin bildirim özellikleri de kullanım sırasında kolaylık sağlayan bir unsurdur. Mesaj ve e-postadan çoğu akıllı saat ile bildirim yoluyla haberdar olabilirsiniz. Ancak ihtiyacınız doğrultusunda sosyal medya gibi farklı uygulamalardan da bildirim almak için bunu destekleyen bir akıllı saat seçeneğini edinmeniz gerekir. Böylece ayarları kişiselleştirebilir, istediğiniz uygulama üzerinden bildirim alabilirsiniz. Akıllı saat tasarımlarında AMOLED, LCD, LED gibi ekran teknolojileri kullanılır. Bu teknolojilerden bazıları daha az enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da cihazın daha uzun süre çalışması anlamına gelir. Özellikle bataryayı uzun süre değerlendirebilmek istiyorsanız enerjiyi tasarruflu bir şekilde kullanabilen ekran teknolojilerini tercih edebilirsiniz.

Akıllı saat ne kadar kişiye özel kullanım sunarsa o kadar benimsenir. Akıllı ürününüzün size özel olması, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri kullanabilmeniz demektir. Buna uygun olan modelleri kullanarak ihtiyacınıza cevap alırken ayar değişikliği yoluyla ürünü sıkılmadan kullanabilirsiniz. Kişiselleştirebileceğiniz basit, kullanışlı arayüz seçenekleri akıllı cihazları çok daha kullanışlı hale getirir. Yapacağınız ayarlarla çeşitli arayüz görünümlerini tercih edebilir, böylece her seferinde farklı bir cihazı kullanıyor gibi hissedebilirsiniz. Akıllı saatinizde nasıl bir ekrana sahip olmak istediğinize göre arayüzü ayarlayabilirsiniz. Bu da, ürünleri hem eğlenceli hem de kullanışlı kılar.

Akıllı Saat Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Klasik saatler yalnızca zaman takibi ve tasarım noktasında kullanıcı ihtiyaçlarını karşılarken akıllı saatlerin tümü çok daha işlevseldir. Sağlık takibinden adımlarınıza size özel birçok bilgiyi kaydeder. Bununla da kalmayan en iyi akıllı saat modelleri, ürünü bir telefon gibi kullanmanızı sağlayacak özellikler barındırır. Sağlık takibi; özellikle spor yapan, formda kalmak isteyen tüm kullanıcılar için ideal bir özelliktir. Tüm bunlar düşünüldüğünde bu cihazlar bir saat olmanın ötesinde düzenleyici ve takip aracı olarak da kullanılır. Kimi modeller, yürüyüşleriniz sırasında yönlendirici de olabilmektedir. Vereceğiniz talimat ile birlikte ürün gideceğiniz yönü algılar, size önceden haber verir. Uyarıcı bildirimler sayesinde sürekli yol takibi yapmanıza gerek kalmaz.

Navigasyon görevini üstlenen bu ürünlerle siz sadece yolun tadını çıkarabilirsiniz. Pek çok farklı modelde bulunan bir özellik de kaybolan telefonu ve anahtarı bulmasıdır. Telefonunuz ile bağlantı kurduğunuz akıllı saat sayesinde telefonu en son nereye koyduğunuzu unuttuğunuzda saatiniz size hatırlatır. “Telefonu Bul” özelliği sayesinde akıllı saati kullanarak telefonunuzu bulmak oldukça kolaydır. Yine bunların pek çoğuna gelen akıllı anahtar özelliği de anahtarlarınızı unutma derdiğinin sonra ermesini sağlayan önemli ve kullanışlı bir özelliktir. Cihazların en işlevsel özelliklerinden biri de çağrı, mesaj bildirimleri alma ve bunları cevaplamadır.

Akıllı saatler ile gelen aramaları yanıtlayabilir, mesajları okuduktan sonra bunlara cevap verebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için ürünün telefonunuza bağlı olması gerekir. Böylece aramalara ve mesajlara yanıt vermek için telefonunuzu kullanmak zorunda kalmazsınız. Desteklemesi halinde, yaptığınız ayarlar ile sosyal medya bildirimlerini de yine cihaz üzerinden alabilir, size gelen her bildirimden anında haberdar olabilirsiniz. Akıllı saatlerin şarjı telefonlara göre daha uzun ömürlüdür. Bu da, gün içinde telefonunuzu mümkün olduğu kadar az kullanarak her işinizi akıllı saatinizle halledebilmenizi sağlar. Şarjın bitmesi halinde ise şarj ürünleri yoluyla akıllı cihazınızı kolayca kullanılabilir duruma getirebilirsiniz. Bulunduğunuz her yerde farklı sosyal medya uygulamalarına bağlanarak pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bu avantajlara fiyat performans akıllı saat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Akıllı Saat Fiyatları

Akıllı saat fiyatları; ürünün tasarımına, donanımına, bataryasına, satış politikalarına göre değişir. Çeşitli tasarım detayları ile karşınıza çıkabilen ürünler arasından zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Modellerin gerek kordon gerek kasa kısmı farklı materyallere sahiptir. Bu, ürünler arasında fiyat farkına da sebep olur. Aynı zamanda cihazın sunduğu özellikler de yine farklı fiyat seçeneklerine ulaşmanızı sağlar. Bu sebeple, uygun fiyatlı akıllı saat ürünlerine ulaşmak için ihtiyaçlarınızı belirlemenizde fayda bulunur. Geniş kapsamlı özelliklere ve yüksek batarya kapasitesine sahip olanlar, en pahalı akıllı saat seçenekleri arasında değerlendirilebilir. Ancak sık kullandığınız özelliklere göre tercih edeceğiniz ekran, pil, tasarım detayları sizi en uygun akıllı saat seçeneklerine götürür. En iyi akıllı saat modellerine uygun fiyatlarla siz de sahip olabilirsiniz.